להיות פאשניסטה דתייה בישראל: 3 נשים שעשו זאת ובגדול!

עולם האופנה גדול ומגוון, ובניגוד למה שרבים חושבים, הוא מתאים גם לנשים שמקפידות על הלכות הדת. נשים דתיות שפועלות בתחום האופנה יכולות להביא הרבה צבעים חדשים ורעיונות לתחום, וגם לתת השראה לנשים דתיות נוספות ולהראות להן שכל אישה יכולה להיכנס לעולם הזה בדרכה שלה. עולם האופנה פתוח לכל המגזרים, ועם קצת דמיון, אג'נדה ושימוש בכלים טכנולוגיים מתאימים ניתן למנף את התחביב למקצוע של ממש. במאמר זה נסקור 3 נשים דתיות שבולטות במיוחד בתחום האופנה והצליחו בגדול.

עדי בורג כפיר

סטייליסטית צעירה ו-וותיקה בתחום האופנה בישראל. פועלת באינסטגרם כבר מספר שנים ומציגה את האופנה הדתית לכל בית, באופן מיידי ונגיש. חשבון האינסטגרם שלה הוא פלטפורמה להצגת העבודות שלה לקהל הרחב וללקוחות פוטנציאליים, תוך שהיא מציגה שילוב בין הלכות הדת למודרניות. לחשבון שלה מעל 10,000 עוקבים, והמספר עולה בהתמדה.

יסכה חג'ג'

הבוקר נוכל לדקלם את נוסח ברכת השחר עם כוס קפה והצצה באינסטגרם של יסכה חג'ג', דוגמנית צעירה מבית חרדי שהפכה את האופנה לדרך חיים. גם היא פעילה בעיקר באינסטגרם ומציגה שם לקהל העוקבים שלה את העבודות שלה, האאוטפיטים הקבועים ותמונות מחיי היומיום שלה. העוקבים שלה יוכלו לראות אותה לובשת תלבושות בכמה סגנונות, ובכך היא יוצרת גיוון מעניין לעוקבות הדתיות וגם לקהל שאינו דתי. היא עצמה מעידה שהיא בוחרת באאוטפיטים לפי חשק, מה שנוח לה ומה שהיא אוהבת, ועל כן היא מציגה גם את הטעם האישי והאותנטי שלה בתחום האופנה.

שיראל אברהמי

צעירה שומרת מסורת שהספיקה כבר רבות בחייה, כולל נישואים, הקמת חשבון אינסטגרם מצליח במיוחד והקמת מותג אופנה לגמרי משלה. עוקבי האינסטגרם שלה יוכלו לראות את העיצובים השונים שהיא מעלה, בכמה סגנונות, וגם פוסטים שונים שנוגעים לחיי היומיום שלה. כל פוסט שלה יוכל להגיע לכמה מאות או אלפי לייקים, והיא נחשבת פופולרית במיוחד בתחום הפאשן לדתיות ושומרות מסורת. לאברהמי חנות אונליין משלה כך שאם תרצו לרכוש את העיצובים שתראו באינטגרם, תוכלו לעשות זאת ולהזמין עד לפתח ביתכם בקלות.

סיכום

עולם האופנה לא שמור לחילונים בלבד, וכל אחת תוכל למצוא את המקום שלה, עם האג'נדה שלה, בעולם הרחב הזה. עולם האופנה הוא עולם שפונה להרבה מאוד קהלי יעד, ולכן מי שתרצה להיכנס לתחום תוכל לעשות זאת בדרך שלה. הרשתות החברתיות מאפשרות קפיצה משמעותית לתודעה, גם בחברה הדתית שנפתחת בהדרגה לעולם הטכנולוגיה, וכך תוכל כל אחת לחשוף את העבודות שלה ואף להיכנס לעולם המקצועי והמסחרי בתחום.

סגירת תפריט