רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה: איך מתמודדים עם זה?

מדי שנה מתבצעים בישראל אלפי טיפולים אסתטיים. בשנים האחרונות אנו עדים לזינוק במספר התביעות אשר הוגשו בגין רשלנות רפואית, וזאת בעקבות נזקים משמעותיים בעקבות הטיפול. במדריך מקוצר זה נסביר מהם הצעדים אותם תידרשו לבצע, וזאת בכדי להתמודד עם הסיטואציה ולממש את זכותכם.

רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה: כך תוכלו לממש את זכותכם לקבלת פיצוי

בשנים האחרונות נרשמה עלייה במספר הישראלים אשר פונים לצורך קבלת טיפול אסתטי. מדובר בטיפול אלקטיבי, לצורך שיפור המראה החיצוני. הטיפול המתבצע הן בקליניקות פרטיות או בבתי החולים. למרות שלא מדובר בטיפול הכרחי, הוא מוגדר כטיפול רפואי. באתר Lawtip תוכלו לקבל מידע נוסף, בהתאם להרחבה כאן.

איך תוכלו לדעת האם אתם זכאים להגשת תביעה?

לא כל אי שביעות רצון מתוצאות הטיפול עומדת בקריטריון של רשלנות רפואית, אלא רק אם הוכח כי בשל הטיפול עצמו נגרם נזק. קרי, עלינו להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הטיפול עצמו לבין התוצאות שלו. נוסף לכך, בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד בית המשפט קיבל את הטענה כי הטיפול הרפואי גרם לעוגמת נפש, ולכן חשוב להבין כי בית המשפט לוקח בחשבון את כל הפרמטרים ובהתאם לכך פוסק פיצויים, בהתאם לחומרת הנזק. אולם, בכדי לממש את זכותכם לתביעה חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום רשלנות רפואית, וזאת בכדי לבחון את פרטי המקרה, ובהתאם לכך לבחון מהם הצעדים אותם ניתן לנקוט, בכדי לממש את זכותכם לקבלת פיצוי. גובה הפיצוי משתנה בהתאם לחומרת הנזק, אולם ניתן לומר כי בתי המשפט נוטים לפסוק לטובת התובעים ובהתאם לכך לפסוק פיצויים גבוהים, לעיתים בגובה של אלפי שקלים.

מתקשים להתמודד עם תוצאות הטיפול? יש מה לעשות בעניין

אין ספק כי עוגמת נפש כתוצאה מטיפול רשלני עלול להוביל לא רק לעוגמת נפש אלא גם לפגיעה ממשית באיכות החיים. אם אתם חושבים כי במסגרת הטיפול אותו קיבלתם התרחש מצב של רשלנות רפואית, חשוב קודם כל לפנות לעורך דין מומחה אשר יבחן את המקרה הפרטני שלכם ובהתאם לכך יקבע האם ישנה עילה לתביעה. במידה ואכן נמצא כי אתם עומדים בהגדרות החוק, ניתן להמשיך ולגבש כתב תביעה כנגד המטפל כמו גם הקליניקה בו הוא מועסק. בכדי שתוכלו להגיע מוכנים לפגישה, מומלץ להביא איתכם את המסמכים הרלוונטיים הנוגעים למקרה, בכדי לבסס את התיק. כך לדוגמא, אם נגרמו לכם כוויות כתוצאה מטיפול הסרת שיער בלייזר, יש לצלם את האזור כמו גם לפנות לרופא לצורך קבלת חוות דעת רפואית. המסמכים הללו יכולים לסייע לכם בהתמודדות המשפטית, ולצורך הוכחת הנזק. לסיכום, באמצעות התייעצות עם עורך דין תוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם הסיטואציה הלא פשוטה הזו, מתוך מטרה לשוב לשגרת החיים.

נגישות
Scroll to Top