איך אפשר לעודד הצמחת שיער באופן טבעי?

תופעה של נשירת שיער היא תופעה נפוצה אשר גורמת לירידה משמעותית בערך העצמי ובדימוי העצמי. אולם, לא מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט לשפר את המצב באמצעות עידוד צמיחה. כיצד תעשו זאת? אנחנו כאן עם הפרטים.

סובלים מנשירת שיער? יש מה לעשות בנידון

נשירת שיער נחשבת לאחת התופעות הנפוצות ביותר, והיא מתרחשת הן אצל נשים והן אצל גברים. מאחר ואין סטטיסטיקה בתחום, לא ניתן לדעת בדיוק כמה אנשים סובלים מהתופעה אולם ניתן כן לראות זינוק במספר הרכישות של תוספי תזונה, ולא בכדי. תוספי תזונה מאפשרים להתמודד עם הבעיה, וזאת באמצעות חיזוק המערכת החיסונית וכן קצב זרימת הדם לקרקפת – גורם משפיע בכל הקשור לקצב הצמיחה. חשוב להבין כי הם אינם מהווים תרופה, אלא טיפול משלים אשר באמצעותו ניתן לעודד את הצמחת השיער באופן טבעי. כך לדוגמה, אם התגלה בתוצאות בדיקת הדם שלכם כי אתם סובלים ממחסור ברזל, ניתן בהחלט להסתייע בתוסף תזונה מסוג אומגה 3 אשר נחשב לתוסף מזון מצוין בשל הריכוז הגבוה של הברזל. שימו לב כי במידה ויש לכם נשירה, נדרש לגשת לרופא לצורך ביצוע בדיקות דם, ובהתאם לכך יצירה של תוכנית טיפול פרטנית. נוסף לכך, ניתן בהחלט להסתייע גם בתרופות סבתא להצמחת שיער, כפי שנציג כעת:

מסכת אלוורה

בכדי לעודד את הצמחת השיער באופן טבעי ניתן להשתמש באלוורה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בצמח אשר מרגיע את הקרקפת כמו גם מנקה את הנקבוביות. כאשר השיער שלנו נקי ולא שומני, קצב הצמיחה של השיער יכול להשתפר. בכדי לקבל תוצאות טובות, חשוב להקפיד ולבצע את המסכה לפחות פעמיים בשבוע, ולהספיג את השיער היטב עם אלוורה אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת.

איך אפשר לעודד הצמחת שיער באופן טבעי

 מסכת קוקוס

כבר שנים רבות ששמן הקוקוס מככב ברשתות הפארם, ולא בכדי. מדובר בטיפול אלטרנטיבי אשר במסגרתו מעניקים לקרקפת ולשיער לחות, ובהתאם לכך מחזקים את שורש השיער. מדובר בחומר טבעי וללא תופעות לוואי, ועל כן הוא נחשב לאידיאלי בעבור גברים ונשים אשר סובלים מנשירת שיער, כאשר מדובר בטיפול תומך ואינו משלים לפרוצדורות רפואיות כמו לדוגמא השתלת שיער, ולכן יש לקחת בחשבון כי הגברת הלחות לאו דווקא תעודד את צמיחת השיער אלא תחזק את שורש השיער, ובהתאם לכך ליצור מעטפת טובה וחזקה.

מסכת ביצה ושמן זית

בשל העובדה כי חלבונים מצוינים לשיער שלנו, ניתן להיעזר בביצה שיש לכל אחד מאיתנו במקרר לצורך יצירה של מסכה איכותית המשולבת עם שמן זית. מומלץ להוסיף למסכה גם דבש, ולמרוח על השיער כאשר הוא יבש ונקי. לאחר כחצי שעה שוטפים, ומומלץ לחזור על הפעולה לפחות פעמיים בשבוע. למרות הריח הלא נעים התוצאה היא מצוינת, ועל כן מומלצת.

נגישות
Scroll to Top