כבר מזמן הפכו לפריט חובה: איך לבחור אוזניות?

אוזניות משתלבות כיום בחיי היום יום של רבים, הן באופן שוטף והן לפעילויות מיוחדות כגון ספורט לסוגיו. לאור זאת, שאלה חשובה שרבים שואלים, היא כיצד לבחור היטב אוזניות כאלה. מה גם, שהמחירים שלהן עשויים להיות במאות ש"ח ולהגיע אפילו לרמה של אלף ש"ח ויותר. התשובה לכך לא מסובכת במיוחד, אך היא בהחלט כוללת שיקולים רבים שניתן וכדאי לקחת בחשבון. זהו מדריך קצר, אשר יעשה לכם סדר בנושא שימושי זה.

להתאים עבורכם

החשוב ביותר ואולי הדבר הראשון שכדאי לזכור, הוא לחפש את האוזניות אשר מתאימות ככל הניתן עבורכם. לתקציב שלרשותכם, למטרות אשר עבורן בוחרים את האוזניות ועוד. טיפ נוסף, הוא שכדאי לבחור במוצרים של יצרנים איכותיים. לדוגמה, אוזניות של skullcandy מכל דגם שהוא, תהיינה כפי הנראה בחירה מצוינת. דוגמה להמחשה: כבר בסדר גודל של 200 ש"ח, זמין עבורכם דגם JIb True Wireless, עם סוללה שתחזיק מעמד עד 22 שעות, מארז הטענה, כפתורי שליטה בעוצמת שמע, מענה לשיחות ועוד, עמידות בפני רטיבות, יכולת להשתמש בכל אוזניה בנפרד ואף קומפקטיות רבה. היקף האפשרויות במוצרים אלה, גדול להפתיע ביחס לגודל המוצר וגם לפשטותו העקרונית מבחינת הטכנולוגיה הבסיסית שעליה אוזניות מתבססות. אז למה חשוב לשים לב בבחירתן?

תכונות מרכזיות – הסוג המתאים ביותר

בבחירת אוזניות, סביר שתיקחו בחשבון קודם כל את סוג האוזניות. הסוגים שיעמדו לרשותכם, יהיו בעיקר אלה:

  • אוזניות כפתור – אוזניות פשוטות במיוחד, להכנסה שטחית לאוזן. עשויים למצוא אותן כחלק מהחבילה, ברכישת מכשירי שמע שונים, כולל סמארטפונים.
  • אוזניות In ear – אוזניות בצורה שמאפשרת להחדיר אותן יותר פנימה לתוך האוזן. כך מושגת אטימת קול משופרת וגם פחות תזוזה או נפילה של האוזנייה. לכן, אוזניות כאלה מתאימות יותר לשימוש בתנועה, כולל בספורט. נושא ההתאמה המדויקת לאוזן של המשתמש הספציפי, עשוי להוות אתגר. התאמה גרועה, תפגע כמובן בנוחות השימוש וגם ביתרונות שציינו.
  • On ear – אוזניות שמתלבשות על גבי האוזן, מבלי להיכנס לתוכה.
  • Over the ear – אוזניות אשר מספקות כיסוי מלא של האוזן ואיכות שמע ברמה גבוהה מאוד. אלה אוזניות גדולות במיוחד (באופן יחסי) ויש לכך גם יתרונות וגם חסרונות. מחד, הן מבודדות רעשים טוב יותר, "יושבות" על האוזן בצורה משופרת ולכן גם נוחות במיוחד. מאידך, המוצר פחות קומפקטי.

 

 

תכונות נוספות של אוזניות

כמובן, חשוב להכיר ומומלץ לקחת בחשבון, את התכונות הבסיסיות הבאות של האוזניות המודרניות:

  • מחיר – אנו מתחילים דווקא מהמחיר, מאחר שהטווח מבחינה זו גדול במיוחד. כמו כן, טכנולוגיית האוזניות התקדמה כל כך, שכיום ניתן למצוא לא מעט דגמים במחיר לא מהגבוהים בשוק, אך עדיין עם יכולות מעולות.
  • קיפול – היכולת לקפל את האוזנייה בזמן האחסון, בכדי לשפר את הקומפקטיות ונוחות הנשיאה או האחסון בצד.
  • עם או בלי חוטים – אוזניות אלחוטיות כמובן נוחות יותר מבחינות מסוימות והן נפוצות מאוד. מצד שני, הן יותר יקרות.
  • קשת – חלק מהאוזניות מגיעות עם קשת שממוקמת על הראש ומחברת את שני החלקים.
  • עמידות – אוזניות נמצאות כיום בשימוש נרחב, גם לפעילות גופנית ולפעילויות טיול שונות, חלקן מאתגרות למדי. ניתן למצוא אוזניות שמותאמות לכך היטב, כולל לשימוש תוך חשיפה רבה לרטיבות או לאבק.
  • סינון רעשים אקטיבי – יכולת שימושית מאוד, אשר מצמצמת רעשים באמצעים אלקטרוניים. זו היא טכנולוגיה וותיקה ובשלה, אשר עשויה לסייע מאוד.

נוחות שימוש

חלק ניכר מהתכונות שציינו, נוגע דווקא לנוחות שימוש ולא לאיכות השמע. יש היגיון בכך, שלא מתמקדים רק באיכות שמע. זאת, מאחר שהיבט זה ממילא ברמה גבוהה למדי, ברוב הדגמים. נוחות השימוש מושפעת גם מאמצעי הניהול שמובנים באוזניות, כמו כפתורי שליטה בחוט של האוזניות.

לסיכום

כמעט כל סוג של אוזניות אשר תרכשו מיצרן איכותי, יספקו לכם חוויית שמיעה מצוינת ויכולות מתקדמות. עם זאת, כדאי לשים לב לנקודות שפירטנו כאן, בכדי להבטיח התאמה מיטבית עבורכם אישית.

סגירת תפריט