החיוך המושלם: שמרו על היגיינת פה בקלי קלות!

החיוך של כל אחד ואחת מאיתנו מהווה את  כרטיס הביקור. בעידן שבו הרשתות החברתיות קובעות סטנדרטים חדשים מבחינת יופי ואסתטיקה, אין ספק כי החיוך תופס מקום של כבוד ברמת הדימוי והביטחון העצמי. למעשה, שמירה על היגיינת הפה היא חשובה בכל גיל, ואף פשוטה מכפי שחשבתם. כיצד תוכלו לעשות זאת? להלן מדריך מקיף בנושא:

קביעת תור אצל הרופא

לפני שאתם מתחילים לבצע שינוי, חשוב מאוד לתאם תור אצל רופא השיניים בכדי לבצע בדיקה יסודית ומקיפה של הפה והחניכיים. תוכנית טיפול מותאמת אישית לצד טיפולים מתקדמים מהווים את הבסיס לטובת שמירה על היגיינת פה.

צחצוח שיניים באמצעות מברשת שיניים חשמלית

בעיות בשיניים כמו עששת, הצטברות פלאק ודלקת חניכיים אינן כתובות בכוכבים, וכל אחד יכול להימנע מהן. המפתח לבריאות הפה הוא קודם כל צחצוח השיניים בצורה יסודית פעמיים ביום – בבוקר ובערב לפני השינה. על מנת לוודא כי אתם מבצעים את פעולת הצחצוח בצורה נכונה, רצוי לבצע רכישה של מברשת שיניים חשמלית. מדוע? ובכן, בשנים האחרונות פותחו מברשות שיניים חשמליות המבוססות על טכנולוגיה אשר מאפשרת להסיר את הרובד של הפלאק בצורה מהירה אבל גם להימנע מהפעלה של לחץ מיותר שפוגע בחניכיים ועלול להוביל למצב של נסיגה. החדשות הטובות הן שאם בעבר המחיר של מברשת שיניים חשמלית היה גבוה, כיום אפשר לבצע הזמנה של מברשת שיניים במחיר נגיש. מברשות שיניים חשמליות באתר Dynstore  נמכרות במחיר נוח לכל כיס ואותן ניתן להזמין במשלוח מהיר עד הבית, כל זאת לטובת יצירת שגרת צחצוח המתבצעת באופן קבוע ותוך שימת דגש על צחצוח יסודי.

ניקוי האזורים הנסתרים

בנוסף לצחצוח השיניים עם מברשת שיניים חשמלית, חשוב להקדיש זמן גם לניקוי האזורים הנסתרים בחלל הפה כמו המרווחים בין השיניים אשר נוטים לצבור לכלכוך בעקבות מזון שנתקע באזור ובהתאם לכך לעודד את היווצרות האבנית כמו גם עששת. על כן, הקפידו להשתמש בחוט דנטלי או אביזר מסיליקון המאפשר לסלק את שאריות המזון, רצוי פעמיים ביום. בנוסף, חשוב מאוד לנקות את הלשון באמצעות מברשת השיניים או באמצעות מברשת ייעודית.

התאמה של משחת השיניים למצב החניכיים

לא כל משחת שיניים מתאימה לכל אחד. כיום בשוק ישנן משחות שיניים ייעודיות שאותן ניתן להתאים למצב החניכיים, כמו למשל חניכיים רגישות או משחות שיניים עם ריכוז גבוה של חומרים פעילים שמלבינים ובהתאם לכך יוצרים אפשרות להלבנה של השיניים – מבלי צורך לגשת לרופא. במידה ואתם סובלים מעששת או נסיגת חניכיים, רצוי להתייעץ עם השיננית או רופא השיניים לגבי משחת השיניים הטובה ביותר בעבורכם. שימו לב כי ברשתות החברתיות ישנן לא מעט המלצות לגבי חברות  מובילות המפתחות משחות שיניים טבעיות (וכמובן שישנן גם משחות טבעוניות) שבהן ניתן להשתמש לטובת צחצוח נכון ויעיל של השיניים, ועל כן דרך קבלת המלצות כמו גם התייעצות עם הרופא תוכלו לקבל החלטה נכונה בנוגע למשחת השיניים בה אתם משתמשים.

החיוך המושלם: שמרו על היגיינת פה בקלי קלות!

ביקור קבוע אצל השיננית

סגרו לעצמכם ביומן פעם בחצי שנה להגיע לשיננית לטובת ניקוי יסודי. במידה ואתם סובלים מנסיגת חניכיים או דלקת, רצוי לקבוע את התור אחת לשלושה חודשים מתוך מטרה להסיר את האבנית ובמידת הצורך גם לבצע טיפול של הקצעת שורש, מתוך מטרה לטפל במצב של נסיגת חניכיים בעקבות דלקת.

שינויים בהרגלי התזונה

לתזונה שלכם יש מרכיב משמעותי בבריאות הפה, מאחר ולמזון יש מרכיב משמעותי בכל הקשור להצטברות אבנית ופלאק. מאכלים עתירים בסוכר מגבירים את הסיכוי למחלת העששת ועל כן הימנעו ככל האפשר ממזון שמכיל סוכר בכמויות גבוהות כמו גם שתייה ממותקת. במקום זאת העדיפו תחליפי סוכר וכן הרבו בשתייה של מים על פני משקאות מוגזים או יין אשר מכתימים את השיניים.

לסיכום, שמירה על היגיינת הפה היא פשוטה וקלה: כל שעליכם לעשות הוא לשמור על עקביות הן בתדירות הצחצוח אבל גם ניקוי יסודי של אזורים נסתרים בחלל הפה, מתוך מטרה ליצור חיוך לבן אבל גם בריא – הן בעבור מבוגרים בוודאי בעבור ילדים שצריכים לסגל את השגרה הזו כבר בגיל צעיר, לטובת הימנעות ממחלות חניכיים.

סגירת תפריט