משה, איל ורפי אדרעי שמחים להכיר לכם את עמותת אחינועם

ישנן לא מעט עמותות בישראל אשר פועלות למען בני נוער. אולם, עמותה שמצליחה לבלוט מעל כולן וליצור בעבור בני נוער הזדמנות חדשה היא עמותת אחינועם אותה הקימו האחים משה, איל ורפי אדרעי. מדובר בעמותה שפועלת מזה שנים רבות לקידום הזדמנויות בחברה הישראלית, וזאת מתוך הניסיון האישי של האחים. כמשפחה בעלת שורשיות עמוקה בצפת נאלצו האחים להתמודד עם מציאות כלכלית לא פשוטה, בעקבות הפסקת עבודתו של האב. מהקושי הצליחו האחים לצמוח ולפתח את עצמכם, ומתוך הבנה כי דווקא מהקשיים ניתן להוביל לקידום של בני נוער מאזורי הפריפריה. נושא שווין ההזדמנויות מהווה חלק משמעותי מהעבודה של העמותה אשר מקדמת שורה ארוכה של תוכניות, עליהן נפרט לכם כעת, מתוך מטרה כי גם אתם תכירו את הפעילות הענפה.

 

גיוס מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית

אחת מהתוכניות הבולטות של העמותה היא גיוס כספים לטובת מתן מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית. הנושא של מלגות הוא נושא חשוב מאוד בפעילות של העמותה מאחר ומתן תמיכה כלכלית יכול לסייע למשפחות לספק לילדים את המערך שיאפשר להם להשתלב בחברה, כמו למשל השתלבות בפעילויות של תנועת נוער. בזמן מגפת הקורונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בפניות של משפחות מעוטות יכולות לעמותה לטובת סיוע, ועל כן רפי אדרעי והמייסדים הנוספים משה ואיל אדרעי מעמותת אחינועם מקדמים את הנושא של גיוס כספים ובהתאם לכך הענקת מלגות לצעירים ולמשפחות.

 

משה, איל ורפי אדרעי שמחים להכיר לכם את עמותת אחינועם

שיפוץ מוסדות רווחה וספריות

חלק משמעותי מפעילות העמותה כוללת גם שיפוץ של מוסדות רווחה וספריות, מתוך מטרה לספק לבני הנוער תשתית ראויה להתפתחות אישית ומקצועית. שיפוץ המוסדות מתבצע בעיר צפת שמייסדי העמותה שומרים לה מקום של כבוד, וזאת בשל היותה העיר שבה נולדו וגדלו. רפי אדרעי עמותת אחינועם ואחיו הם חלק משושלת בת 12 דורות בעיר ובשל כך החליטו בעת ההקמה ליצור בעיר ובהמשך גם בערי הפריפריה מערך סיוע ותמיכה שנועד לשפר את התשתיות הקיימות ובכך לעודד את בני הנוער לקדם את עצמם ואת היכולות שלהם.

 

תוכנית ליווי ארוכת טווח

מתוך הבנה כי בישראל ישנם עשרות אלפי בני נוער שאינם מוכרים לרשויות הרווחה ואשר סובלים ממחסור כלכלי או קשיים רגשיים לסיים את הלימודים כמו גם להשתלב בתפקידים מבוקשים בצבא, ובהמשך גם באזרחות. על כן, איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם מקדמים תוכנית ליווי ארוכת טווח המתבצעת החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה בגילאים מבוגרים יותר. כל זאת בליווי של מערך מתנדבים אשר מסייע לאותם בני נוער להגשים את השאיפות שלהם ולהיחשף לתחומי עניין שונים, כל זאת כחלק מהבנה כי תוכנית ליווי זו היא בעלת פוטנציאל אדיר למימוש והגשמה עצמית, החל מגיל הנעורים.

 

חלוקת מחשבים

בזמן מגפת הקורונה נרשם זינוק במספר הפניות לעמותה בעקבות פערים טכנולוגיים שהובילו להפסקת לימודים של בני נוער מהפריפריה. על מנת להתגבר על המכשול הטכנולוגי ובהתאם לכך חילקו אלפי מחשבים מחודשים או חדשים. המבצע הצליח מאוד ונמשך עד לימים אלו ממש, וזאת בשל היכולת לספק לבני נוער מעוטי יכולת כמו גם מאזורי הפריפריה מענה בדמות מחשבים ותמיכה אישית אותה הם מקבלים דרך נציגי העמותה וכן מערך המתנדבים.

 

לסיכום

הפעילות הענפה של עמותת אחינועם היא בעלת השפעה אדירה על חייהם של אלפי בני נוער ומשפחות מאזור הפריפריה. מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות הפעילות? היכנסו לאתר הרשמי של העמותה, לטובת קבלת פרטים נוספים וכן תרומה וסיוע לעמותה הפועלת למען קידום שווין הזדמנויות.

סגירת תפריט