צעירות ויפות: כל הסיבות של נשים בגיל 30 לרכוש ביטוח סיעודי

כולה גיל 30, יש עוד הרבה דרך לעשות, ואין ספק שענייני ביטוח זה הרבה פחות סקסי מהגוון השולט של החורף, מקולקציית התיקים שמשגעת את העולם, ומגזרת הגרביונים שתופסים פיקוד ברגע שהטמפרטורות צונחות. עם זאת, דווקא בגיל 30, גיל בו נמצאים בשיא והמראה של הנערה מתחלף אט אט במראה של אישה, יש לגלות אחריות ולחשוב כמה שנים קדימה. אז נכון שאין זה הגיוני לחשוב על עצמך שעונה על הליכון ותלויה בסיוע של מטפלת, אך גם לפני עשור זה לא היה הגיוני לחשוב שתמצאי את עצמך עסוקה בשאלה מה להכין לארוחת ערב, וכיצד לאזן בין קיפול כביסה לסיום המטלה שקיבלת מהעבודה. מדוע אם כן הכרחי כבר עתה לשקול לרכוש ביטוח סיעודי? לרשותך כמה פריטי מידע שיעשו לך סדר בארון של המחשבות.

ביטוח סיעודי בגיל צעיר ממש סייל שיש לנצל

מכירות את זה שמגיעות לחנות האהובה ומגלות שיש סייל מטורף, כך שהתחושה היא שמדובר בהזדמנות שאין לפספס? ובכן כך בדיוק יש להרגיש לגבי ביטוח סיעודי בגיל צעיר. אז אומנם לא מדברים פה במונחים של סייל, אך כן במונחים של רווח משמעותי – חיסכון ארוך טווח. חשוב להפנים שככול שעושים ביטוח סיעודי בגיל יותר צעיר, כך הפרמיה מתקבעת על מחיר נמוך לאורך שנים, ואף קיימים ערכי סילוק. במה מדובר? הרעיון הוא שאם בתוך 10/20 שנה תקבלו החלטה שהביטוח אינו נחוץ יותר, אפשרי לחדול לשלם תשלום חודשי, אך במקביל ברגע האמת יעמדו לרשותכם סכומי פיצויים חלקיים אך משמעותיים (תלוי באורך התקופה שבה שילמתם את הפוליסה). מכאן שאם נחזור אל דברי אבנר הייזלר מגלובס, נבחר לחזור על הרעיון המרכזי: ביטוחים אמורים להיות ממוקדי צורך ועם קצת מזל, לא תזדקקו להפעיל אותם.

צעירות ויפות: כל הסיבות של נשים בגיל 30 לרכוש ביטוח סיעודי

לעולם אין לדעת

אין ספק שרוב הציבור הסיעודי נמצא מעל לגיל 65, אך המציאות היא שקיימים לא מעט אנשים צעירים במצב סיעודי. ניתן להתגלגל לידי כך בשל תאונה מצערת, הידרדרות פתאומית במצב רפואי וכדומה, כלומר לעולם אין לדעת. מכאן שאם לא רוצים להגיע לכדי מצב שבו כל שקל מחושב בקפידה, רצוי להיות מוכנים, ובמקרה זה עם ביטוח מתאים. חשוב להפנים שאף אחד לא אוהב ליפול כנטל על המשפחה, ועל כן מדובר בביטוח חשוב – ביטוח שבעת הצורך מעניק פיצוי משמעותי והכרחי.

גם סבתא לא חשבה שצריך

אם תשאלי את סבתא האם לפני עשרים שנה היא חשבה שכך ייראו החיים המבוגרים, סביר להניח שהיא לא באמת חשבה שיבוא היום שבו היא תתקשה לבצע מגוון מטלות פשוטות ובטח שהיא לא חשבה שיבוא היום שבו היא תידרש להוציא מדי חודש סכומי עתק עבור תרופות וטיפולים. מכאן שאם ניתן כבר בשלב זה של החיים לחשוב על טובת העתיד הכלכלי של המשפחה, הרי שללא ספק מדובר בצעד חכם, בטח כשהעלויות החודשיות זניחות. מסקנה? בעוד שבעבר שלל אנשים לא טרחו לעשות ביטוח סיעודי ועל כן כיום מאוד מצטערים, יש לראות בהצטרפות לביטוח סיעודי בגיל צעיר מתנה. אפשרות למנוע עתיד חסר אונים וחסר אמצעים.

מנצלים את מחירי העונה!

אם נחזור לאנלוגיה מתחום האופנה, נציין שממש כפי שאין זה נעים לגלות שהמבצע בחנות חלף טרם זכיתם לממש אותו, כך גם נכון הדבר לגבי ביטוח סיעודי. העובדה שכיום המחירים נחשבים טובים עבור אנשים צעירים, אינה אומרת שכך הם גם יישארו בעוד כמה שנים. מכאן שבהחלט שווה לקבל החלטה בהקדם, כל עוד הרווח משמעותי. רק בריאות!

 

סגירת תפריט