מחליקי שיער: איך משתמשים בהם נכון

שיער חלק ומושלם דורש בדרך כלל התערבות של פן או מחליק שיער. 'מחליק' הוא מכשיר חם שמכיל שני מחליקים ממתכת שמתחממים בהתאם לטמפרטורה הרצויה להשטחת השערות על ידי חימום הקראטין שבשיער. המכשיר נראה כמו זוג מלקחיים גדולות והוא נוח לאחיזה, כך שהמשתמשת בו יכולה לשלוט על הטמפרטורה ועל מספר הפעמים שהיא תעביר את המלקחיים החמות בשיער.

מה צריך לדעת על מחליקי שיער?

מי שיצא לה להסתובב בקניון או שראתה את הספר שלה מבצע החלקה יפנית ללקוחות, כבר מכירה את המראה של המכשיר, שנראה כזוג מלקחיים גדולות ורחבות. חשוב לדעת כי ברשתות השיווק יש מגוון רחב של מכשירים שניתן לבחור ולהשתמש בהם. בחירה במחליק שיער איכותי חשובה מאד לתוצאה הסופית וגם לשמירה על הקרקפת מפני כוויות. בין הסוגים השונים תמצאי מחליקים ממתכת פשוטים יחסית שמקנים תוצאה טובה אך אינם מנטרלים חשמל סטטי. היקרים והאיכותיים יותר מאפשרים חימום בחלק הפנימי בלבד של המחליק ובכך עבודה קלה מאד. יש מכשירים ששומרים על הטמפרטורה והם מצופים טפלון: מכשיר זה נחשב היקר ביותר ויש כאלה שמתאימים לאחיזה נוחה ושליטה מלאה על המכשיר.

מחליקי שיער - איך משתמשים בהם נכון

עבודה עם מחליק שיער

כעת חשוב לדעת כיצד עובדים נכון כדי לקבל את התוצאה הרצויה וכדי להגן על השיער והקרקפת:

הכירי את המכשיר – רכשי את המוצר הנכון ביותר עבורך וקראי את הוראות ההפעלה. בקנייה און ליין נסי למצוא סרטוני הדרכה מפורטים שמדגימים את אופן השימוש. עייני בהוראות הבטיחות שבעלון למשתמש.

בחרי את הטמפרטורה הנכונה – מרבית המכשירים מאפשרים שליטה בעוצמת הטמפרטורה. התחילי מעוצמה נמוכה והגבירי אותה לפי הצורך. עבור שיער חלש ודליל מומלץ לבחור בחום נמוך במיוחד. הטמפרטורה המומלצות עבור שיער מלא היא 180 מעלות.

ויסות – חשוב להגן על הקראטין של השיער בזמן השימוש לכן יש לבחור מכשיר עם פונקציית ויסות. בכך החום לא יהיה גבוה מידי ומה שימנע צריבת הקראטין.

הפעולה עצמה – כדי להחליק את השיער יש להדליק את המכשיר ולחכות לחימום. בינתיים חלקי את השיער לשלושה חלקים והפרידי ביניהם. אחזי בנוחות במחליק והתחילי להעביר אותו החל מ3 ס"מ מהקרקפת מטה בתנועה אלכסונית. עבדי בעדינות ובסיום כבי את המכשיר והוציאי אותו מהחשמל תוך הרחקתו ממוצרים דליקים.

הגנה על השיער – כדי להגן כמה ניתן על השיער חפפי אותו לפני ההחלקה ייבשי אותו ייבוש מלא ולאחר מכן עברי על כל קבוצת שיער עם המחליק כשאת בוחרת בטמפרטורה נמוכה. בחרי תכשיר שיגן על השיער ושמפו ללא מלחים. את המוצר יש לנקות לאחר השימוש במגבת (עשי זאת רק לאחר שהוא קר) ולאחסן במקום מוגן ממים ויבש. בכך תקבלי תוצאה מושלמת בכול שימוש.

נגישות
Scroll to Top