איך לשמור על עור פנים נקי ורענן?

הפנים שלנו נחשבות בין החלקים החשובים ביותר בגוף והן מהוות איבר 'קדוש' שחייב הגנה וטיפוח. העור שלנו מהווה מעטפת גמישה שמגנה על הרקמות ועל שרירי הפנים, לכן הוא חייב להישאר נקי וגמיש כדי שנוכל ליהנות ממראה צעיר, רענן וחלק. לעתים, עד כמה שאנחנו משתדלים לנקות את העור ולטפח אותו, עדיין מופיעים על העור פצעונים, קומודונים (נקודות שחורות), כתמי שמש, צלקות ושומניות. העור החלק שאנו נולדים עמו הופך עם השנים למחוספס, מקומט, כהה או מחוטט – לכן שמירה על ניקיון היא בגדר חובה!. אז כיצד שומרים על ניקיון? הנה מספר טיפים טובים:

ניקיון על בסיס יום יומי

הפעולה הבסיסית ששומרת על העור שלנו נקי, היא ניקוי יומיומי. חשוב לשטוף את הפנים לפחות פעם ביום בעיקר אחרי חשיפה ללחות, זיהום אוויר, לכלוך וכדומה. בזמן הרחצה שפשפו בעדינות את הפנים ושימו את הדגש על ניקוי צידי האף, הסנטר, המצח והלחיים. אזורים האלה נוטים לאגור שומן ולכלוך. השתמשו בסבון מתאים והשתדלו לבצע ניקוי עם פילינג עדין לפנים שיחדור לנקבוביות וינקה אותן. לאחר השטיפה נקו את הפנים עם מגבת רכה ונקייה והימנעו משימוש חוזר במגבת, בעיקר אם אתם סובלים מאקנה, פריחה, פסוריאזיס, או כל מחלה אחרת.

איך לשמור על עור הפנים נקי ורענן

שמירה על ידיים נקיות

הידיים שלכם עלולות להעביר שומן ולכלוך אל הפנים ובכך לגרום לפצעונים, נקודות שחורות ואפילו למחלות מדבקות. לכן יש להקפיד לשטוף ידיים אחרי שימוש בשירותים, לאחר שימוש בתחבורה ציבורית ואחרי מגע לא מבוקר עם הסביבה. שטיפה יסודית של הידיים תאפשר היגיינה וניקיון.

איסוף שיער

מי שיש לו שיער ארוך או פוני כדאי שיקפיד לאסוף את השיער בגומייה בעיקר בזמן פעילות גופנית. כשאנחנו מתאמנים אנו מזיעים ונוגעים בפנים לכן חשוב למנוע מגע של ידיים שומניות עם הפנים. בנוסף לכך, השיער שלנו שהופך שומני בזמן האימון עם תוספת של אגלי זיעה – עלול לגרום לשומניות ואקנה. בשל כך, איסוף השיער חשוב בעיקר לבעלי עור רגיש.

טיפוח הפנים עם קרם הגנה

קרמים שנועדו להזין את הגוף בלחות הם כאלה ששומרים על העור מפני יובש וקמטים. כדי לשמור על הרגשה רעננה מומלץ לבחור קרם איכותי ועדיף על בסיס מים, בעיקר עבור מי שיש לו נטייה לשומניות. בחרו קרם טוב שמכיל מקדם הגנה SPF כדי להימנע מחשיפה לשמש.

שיזוף

חודשי הקיץ כבר כאן ורבים שמים את פעמיהם אל הים והברכה. מקומות כאלה הם מוקדי בילוי מועדפים על חיידקים ובקטריות, לכן חשוב להגן על השיער ועל הפנים. כשאתם נמצאים בים או בברכה הביאו עמכם בקבוקון של סבון פנים או פילינג. לאחר היציאה מהמים או בזמן השיזוף, רחצו את הפנים והשתמשו בסבון ופילינג. אל תשכחו למרוח קרם הגנה לאחר הרחצה והקפידו לחבוש כובע כדי למנוע לחות, שומניות וקמטוטים.

נגישות
Scroll to Top