עידו עוז מייעץ: כיצד כדאי לקחת הלוואה לטובת פתיחת חנות אופנה?

החלטתם לקחת הלוואה לקראת פתיחה של חנות אופנה? ובכן, רגע לפני שאתם מגשימים את החלום, צריך לבחון היטב את תנאי ההלוואה, מתוך הבנה כי מדובר בהלוואה ארוכת טווח אשר משפיעה על יכולת ההחזר החודשי כמנהלי החנות. ביחד עם עידו עוז המשמש כמנכ"ל של חברה בתחום המשכנתאות אנו מציגים לכם כאן את הדגשים החשובים ביותר בשביל לקחת הלוואה המותאמת לצרכים שלכם.

לוקחים הלוואה רק לאחר הקמת תוכנית עסקית

במידה ואתם מחליטים לקחת את ההלוואה מהבנק או כל גורם אחר, צריך להגיע מוכנים, וזאת באמצעות תוכנית עסקית סדורה. למעשה, תוכנית עסקית צריכה לכלול את ניתוח השוק, אסטרטגיות שיווק, תחזיות פיננסיות לגבי הכנסות והוצאות ועוד. עידו עוז מסביר כי בעת יצירת התחזיות הפיננסיות שלך, צריך להיות ריאליים לגבי היקף המכירות הצפוי, ההוצאות ושולי הרווח הצפויים. הערכת יתר של התחזיות עשויה להוביל לציפיות לא מציאותיות ולקשיים בהחזר ההלוואה, ומצד שני הערכת חוסר תפגע ביכולת לקבל הלוואה.

מתן דגש על החזר חודשי

קבלת הלוואה לטובת פתיחה של עסק בתחום ההלוואה מחייבת הבנה מעמיקה לא רק לגבי גובה ההלוואה, אלא גם יכולת ההחזר החודש. עידו עוז מסביר כי צריך לוודא שאתם מבינים את תנאי ההחזר ושיעור הריבית, בהתאם להון עצמי. כמנהלים לעתיד של החנות אתם צריכים לקחת בחשבון לא מעט אלמנטים, המשפיעים על ההחזר, החל מעלויות קבועות כמו למשל דמי שכירות, ארנונה, חשמל ומים ועד להוצאות שוטפות, כמו רכישה של בגדים וציוד.

 

 

סקר שוק

לפני שאתם לוקחים הלוואה, צריך לבצע סקר שוק מקיף. שוק ההלוואות מגלגל מדי שנה מיליארדי שקלים. השוואה בין  בנקים וגופים חוץ בנקאיים חשובה כאשר מחפשים הלוואה לפתיחת עסק אופנה מאחר ולכל סוג של מלווה יש תנאי הלוואה שונים, שיעורי ריבית ודרישות לאישור הלוואה. בנקים בדרך כלל מציעים ריביות נמוכות יותר ותנאי החזר ארוכים יותר, אך עשויים להיות להם קריטריונים מחמירים יותר. מלווים חוץ בנקאיים, לעומת זאת, יכולים להציע תנאי הלוואה גמישים יותר ותהליך הגשת הלוואה מהיר, אך עשויים לגבות ריביות גבוהה. השוואת אפשרויות במסגרת של סקר שוק מקיף תסייע לכם לקבוע איזה סוג של מלווה מתאים ביותר לצרכים הנדרשים, ובכך  להשיג את תנאי הלוואה נוחים.

ליווי מקצועי

מומלץ ליצור קשר עם יועץ פיננסי המתמחה בעסקים קטנים ובינונים, עוד לפני בחינת האפשרות לקבלת הלוואה. למעשה, יועץ פיננסי יכול לסייע לכם לקבל הבנה לגבי אפשרויות ההלוואה הטובות ביותר, בהתאם לבירור צרכים המתבצע במסגרת של הערכת גובה ההכנסות, הוצאות וכן דירוג האשראי שהינו מרכיב משמעותי מאוד במערך השיקולים. בהתאם לכך, היועץ ימליץ מניסיונו העשיר על אפשרויות הלוואה שיכולות להיות רלוונטיות. מעבר לכך, התפקיד של היועץ הוא גם לייצג אתכם אל מול הגופים הפיננסים וכן לנהל משא ומתן, מתוך מטרה למקסם את ההזדמנות וכן לנהל את הכספים ביעילות, ועם שימת דגש על התאמה ליכולת ההחזר החודשי. על ידי קבלת ייעוץ מקצועי, תוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי הלוואה לפתיחה של עסק בתחום האופנה, וכן להגדיל באופן ניכר את הסיכויים להחזיר את ההלוואה בהצלחה, בהתאם ליעדים שנקבעו מראש.

לסיכום

החלטה לגבי הקמה של עסק היא החלטה משמעותית, בייחוד לאור ההשקעה הכספית הנדרשת וכן הצורך בניהול תזרים מזומנים שוטף. יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם בעזרתו של עידו עוז מהווה הזדמנות לייעל את התהליך, עד לחתימה על ההלוואה.

סגירת תפריט