ניתוח הגדלת חזה: כל הסיכונים – והסיכויים להצלחה

ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי השלישי בשכיחותו בישראל. הטכניקות לביצוע של הניתוח רק הולכות ומתקדמות, ובהתאם לכך גם סיכויי ההצלחה. כל מה שרציתן לדעת רגע לפני הניתוח – במדריך הבא.

ניתוח הגדלת חזה: כל מה שרצית לדעת וחששת לשאול

ניתוח הגדלת חזה נחשב לאחד הניתוחים הנפוצים בישראל, והוא ממוקם במקום השלישי מבחינת הביקוש. בשנים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הפניות גם בקרב נשים צעירות בגיל 17 לצורך ביצוע הניתוח, אולם חשוב להבין כי מדובר בניתוח כירורגי לכל דבר ועניין המתבצע תחת הרדמה מלאה וכרוך גם בסיכונים שונים כמו התקשות השד המתרחשת אצל 5%-10% מהנשים כמו גם קפלים בעור מתחת לשד ובסמוך לאזור הפטמה. עם זאת, עולם הרפואה האסתטי התפתח בצורה משמעותית ומציע כיום שורה של טכניקות לביצוע השתלה שמפחיתות את הסיכוי לדחיית השתל או הופעה של זיהומים. סיכויי ההצלחה של הניתוח הם גבוהים למדי, אולם לצערנו אנו עדים לשורה של מקרים שבהם עלה חשד בגין רשלנות רפואית שהובילה לנזקים משמעותיים לטווח הקצר והרחוק. מה לעשות אם חוויתן רשלנות רפואית בניתוח ומה חשוב לדעת? להלן הפרטים.

סבורה כי הרופא המנתח התרשל בתפקידו? יש מה לעשות בנידון

כאמור, תביעות בגין רשלנות רפואית בהליכים קוסמטיים זינקו בעשרות אחוזים בעקבות פעולות שנעשו ברשלנות הן ע"י המנתח והן ע"י הצוות הרפואי. חשוב להבין כי למרות שמדובר בניתוח אלקטיבי, הוא עדיין נכנס תחת ההגדרות של רשלנות רפואית במידה וניתן להוכיח כי הרופא חרג מסטנדרט הטיפול המקובל ובהתאם לכך ניתן להוכיח בפני בית המשפט כי בעקבות הפעולה שלו נגרם נזק סביבתי. רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום של רשלנות רפואית בתחום הפלסטיקה, הן לצורך בחינת התיק והן לצורך בחינת התיק באופן מדוקדק בכדי לבחון האם אכן יש מקום להגיש תביעה. על מנת לבסס את כתב התביעה, ייפנה עורך הדין למומחה לכירורגיה פלסטית לצורך קבלת חוות דעת אודות טיב הניתוח, והאם אכן בפעולתו התרשל הרופא ואשר בעקבותיו נוצרו נזקים משמעותיים שיכולים לגרום גם לנכות לצמיתות. מקרה שהתרחש אצל אישה שעברה ניתוח להגדלת חזה הגיע לפתח בית המשפט בעקבות א-סימטריה שנוצרה כתוצאה מכריתת יתר של רקמת השד, ועל כן הרופא המומחה שבדק את התיק הרפואי ואת פעולות הרופא מצא כי הפעולה שלו אינה עולה בקנה אחד עם תוצאות שהתבצעו בניתוחים דומים ולפיכך התובעת נותרה עם נכות לצמיתות ומראה שד קטום. בהתאם לכך נפסקו לטובת התובעת פיצויים בגובה של עשרות אלפי שקלים.

ניתוח הגדלת חזה: כל הסיכונים - והסיכויים להצלחה

מהם המקרים השכיחים בתביעות בגין רשלנות רפואית?

המקרים השכיחים בתביעות רשלנות רפואית נוגעים לניתוח להגדלת חזה שנכשל ונדרש בעקבותיו לעבור ניתוח חוזר, צניחת החזה לאחר הניתוח, א-סימטריה כמו גם עיוותים במראה השד. חשוב להבין כי הפיצוי הכספי מורכב ממספר פרמטרים הכוללים בין היתר את היקף הפגיעה, היקף הפגיעה בתפקוד היומיומי כמו גם אובדן כושר השתכרות. לא פעם בעקבות הניתוח נגרם גם נזק נפשי שמשפיע מאוד על חייה של האישה, ועל כן המחיר הנפשי מגולם גם הוא. על כן, בכדי להימנע מסיבוכים כמו גם הגשת תביעה רצוי לבצע סקר שוק מקיף ולבחור במנתח בעל המלצות מוכחות בתחום כמו גם כזה שהוא בעל ניסיון עשיר בתחום. אל תחששי לתאם פגישות ייעוץ ולחקור גם ברשת אודות הפלסטיקאי, כל זאת בכדי למנוע מצב שבו תישארי עם נזק שישפיע לא רק על בריאותך אלא גם על הנראות שלך.

נגישות
Scroll to Top