כאן גרים בסטייל – כל היתרונות במערכת בית חכם

עולם הבנייה מהווה כר פונה לאינספור חידושים והמצאות וכך כל אחד יכול, להתאים לעצמו את בית חלומותיו. חלק חשוב מהבתים המודרניים, מהווה הטכנולוגיה מבוססת החשמל. בשנים האחרונות, התווספה לכך המגמה המעניינת של "בית חכם". מה זה אומר בפועל? ומהם היתרונות השונים, שמערכות מיוחדות אלה מציעות לבעלי בתים? את כל התשובות ועוד כמה דברים מעניינים, תמצאו בסקירה הבאה.

בית חכם – הקדמה קצרה

אז מה זה בעצם "בית חכם"? אין כמעט בית מודרני שאין בו רשת חשמל מובנה בקירות ולא מעט התקני חשמל שמחוברים אליה. זה אומר בעיקר תאורה ושקעי חשמל, אשר מאפשרים להרחיב את האפשרויות, בכך שניתן לחבר אליהם ולנתק, כל התקן חשמלי מתאים שתרצו. אלא שבאופן רגיל, התפעול של התקנים אלה ושל התאורה נעשה ידנית, על ידי מפסק. באמצעות מוצרים כגון הבית החכם של סומפי, ניתן לשלוט בהתקנים כאלה ממקום מרכזי אחד. למעשה, ניתן לעשות הרבה יותר מכך. אך זו היא נקודת המוצא הטכנית, שממנה הכל מתחיל – השליטה המרכזית. שוב, אם ניקח את סומפי כדוגמה: המערכת של החברה עובדת אלחוטית, בהתבסס על גלי רדיו. כך ניתן לשלוט על הכל מרחוק, דרך אפליקציה אחת. זו היא מערכת מתקדמת מאוד, אשר החברה השקיעה הרבה מאוד בפיתוחה. זאת, כולל בהיבט אבטחת המערכת, היבט חשוב שבו היו אירועים שליליים עם מערכות בית חכם אחרות. אז מהם היתרונות שמערכות בית חכם מציעות עבורכם?

היתרונות העיקריים

השימוש במבנים שונה בין אדם לאדם וניתן ליישם מערכות כאלה גם בעסקים, שגם הם ממגוון סוגים. בהתאם לכך, כל אחד עשוי למצוא יתרונות שונים במערכות אלה. במבט כללי, אלה היתרונות שבדרך כלל בולטים במיוחד:

  • שיפור הנוחות – שיפור נוחות החיים והפעולה ברחבי הבית או המבנה שבו מותקנת מערכת כזו. זאת, תודות ליכולת השליטה מרחוק ותסריטי השימוש המתקדמים (ראו בהמשך).
  • התאמה אישית – ניתן להתאים מבנים בעזרת מערכת בית חכם, גם לדרישות מיוחדות למיניהן. למשל עבור משפחות שומרות שבת.
  • חסכון בחשמל – שימוש חכם יותר בחשמל בבית, עשוי פוטנציאלית לחסוך בחשמל.
  • שיפור הבטיחות בשימוש בבית – מערכת בית חכם עובדת בקלות עם חיישנים שונים. כך שניתן להיעזר באמצעותה למשל בחיישני דליפת מים או חיישני הפסקת חשמל.
  • שיפור האבטחה – גם האבטחה כנגד פורצים, טובה יותר עם מערכת מסוג זה. זאת, בעזרת חיבור חיישנים שונים כמו חיישני פתיחת חלונות ושימוש באינטרקום משוכלל עם מצלמה.
  • שדרוג הנכס – הנכס שלכם גם יהפוך להיות יותר אטרקטיבי לשוכרים או לקונים פוטנציאליים.

 

 

עוד כמה נקודות מעניינות

ניתן לספר הרבה על מערכות אלה. בקצרה, אלה שלוש נקודות מעניינות במיוחד:

  • אוטומציה – יתרון חשוב ביותר של מערכות בית חכם, הוא ביכולת להפעיל אותן אוטומטית. זאת, על פי תסריטי שימוש שונים לבחירתכם או לפי הגדרותיכם. השילוב של חיישנים מחד, עם מכשירים רבים שניתן להפעיל מאידך, הוא בסיס לתסריטי הפעלה מעניינים, שימושיים ומתוחכמים למדי. למשל, מצב שבו אתם חוזרים לדירה ומפעילים מרחוק בלחיצה אחת, רצף פעולות: שער החניה נפתח עבורכם, האורות בתוך הבית יידלקו לבד והתריסים יכוונו עצמם על פי מצב האור בחוץ.
  • לא מבטל את הקיים – המערכות הרגילות לשליטה על התקני החשמל, עדיין תהיינה זמינות לשימוש. תוכלו למשל להפעיל נורות מרחוק באמצעות המערכת, אך גם ידנית מהמפסק שליד המנורה.
  • דברו לבית החכם – ניתן לתפעל מערכות אלה דרך צג הסמארטפון או מקשי שלט רחוק, אך גם באמצעות שליטה קולית.

לסיכום

אין ספק, כי מערכות בית חכם משפרות מאוד את אפשרויות השימוש במבנים ואת נוחות החיים בהם. כך שכדאי להכיר אותן ויותר טוב מזה – כדאי גם לנסות!

נגישות
Scroll to Top