טיפוח גברי: 3 סגנונות לעיצוב הזקן

אם נלך 30 שנה אחורה, נראה כי מי שבחר לגדל זקן נתפס כאדם די מוזר ולרוב יוחסו למי שבחר לעשות את זה תכונות כמו תמהונות ועצלנות. היום, התמונה השתנה מקצה לקצה. זה התחיל בגברים שנמאס להם להתגלח למשעי בכל בוקר והביא לכך שהיום כמעט כל גבר מתהדר בזקן עבות, כאשר רבים אפילו מטפחים את הזקן באדיקות ומאמצים מגוון סגנונות מיוחדים. בדיוק בגלל זה אנחנו יכולים לראות היום הרבה מאד סוגים של זקנים וזאת בהחלט דרך מצוינת בשביל גברים לביטוי עצמי ופיתוח חוש אופנתי. הנה 3 סגנונות מובילים ונפוצים היום.

זקן מלא מעוצב

הסגנון הזה הוא למעשה זקן מלא כמו שאתם יכולים לדמיין, רק שהוא מעוצב בקפידה בדגש על הקווים והגבולות ותוך הקפדה על קיצוץ באופן קבוע. בשביל לטפח זקן כזה, צריך לגדל קודם כל זקן מלא ופראי במשך מספר חודשים (בממוצע, תלוי בקצב צמיחת הזיפים האישי של כל גבר). לאחר מכן יש לרכוש מכונת גילוח מקצועית המאפשרת גיזום ולא רק גילוח מלא בדרגה אחת. כדאי לברר על מכונת גילוח מומלצת במגזין שייברס ולמצוא מכונה שהיא גם חזקה וגם נותנת אפשרויות עיצוב וקיצוץ מגוונות. מכאן יש להקפיד על קיצוץ של הזקן כך שיישאר מלא, אבל תמיד באורך אחיד. מכאן יש לקצץ אותו בגבולות המתאימים בצוואר, מעל הלחיים ובאזורים המקיפים את הפה. מי שממש רוצה להשקיע יכול לעשות את זה עם סרגל מיוחד לתוצאה סימטרית.

טיפוח גברי 3-  סגנונות לעיצוב הזקן

זקן זיפים

מי שמחפש מראה כאילו מרושל בסטייל גברי במיוחד בהחלט יוכל לבחור בסגנון הזה. מדובר למעשה בזיפים ארוכים שהם על גבול הזקן המלא. הרעיון פה הוא ליצור מראה טבעי כביכול ולא מתאמץ שגם נראה גברי במיוחד. בשביל לטפח זקן כזה יש לבחור אורך קבוע של גילוח שהוא קצר יחסית ולהקפיד לקצץ את הזקן בכל יום או יומיים, תלוי בקצב הצמיחה. מי שרוצה מראה נקי יותר יוכל גם כאן לעצב בדיוק רב את הגבולות בצוואר, מעל הלחיים ומסביב לפה, אבל בסגנון הזה זה לגמרי בסדר גם לא לעשות את זה ולהישאר עם מראה מרושל שמתאים לסגנון הזה.

זקן תיש

כולנו מכירים את זקן התיש הידוע והמוכר והוא מגיע למעשה בשתי תצורות. בראשונה הזקן והשפם נפרדים והוא נקרא זקן מלכותי, שכן מדובר בעיצוב שהיה פופולרי בעבר אצל בני אצולה ומלוכה. בשנייה הם מחוברים ועל כן הסגנון הזה נקרא זקן תיש עגול. רבים נוטים לחשוב כי מדובר בסגנון פשוט לעיצוב אבל חשוב לדעת שהוא מצריך הרבה תחזוקה אם אתם שואפים למראה נקי. חשוב לרכוש מכונת גילוח עם פונקציות רבות המאפשרת גם גילוח מוחלט וגם גילוח ועיצוב עדינים יותר.

אם זה עושה לכם חשק, זה הזמן לנסות ולטפח זקן משלכם. בהצלחה!

נגישות
Scroll to Top