לשמור על השיער בחורף: טיפים שאת חייבת להכיר!

בימי הקיץ, קל לנו לצאת מהבית עם פריזורה מהממת! שכן הרגשת החופש, היכולת לטבול במי ים מלאים מלחים והשמש שצובעת את קצוות השיער בחוטי זהב צהובים – תורמים למראה הרענן של השיער. גם טבילה במעיינות חמים ושהייה בבריכות המינרליים של ים המלח – יעניקו את הברק הדרוש.

בחורף, השיער מקבל פחות ויטמינים מקרני השמש או מפירות טרופיים קיציים שמזינים את השיער בוויטמינים, בזמן שגשם ולחות גורמים לתחושה דלילה ופחות רעננה. כדי שתכלי לשמור על שיער בריא בחורף, כמו גם להנות מרעמה מלאה ורעננה – רצוי שתיישמי מספר טיפים טובים לטיפוח הקרקפת והשיערה:

נתחיל בכמה טיפים לחפיפה חורפית יעילה

בימי החורף אנו נוהגות לחפוף פחות, שכן לעיתים המקלחות קצרות יותר משום שיש לחמם זמן רב את המים. ובכול זאת מומלץ להמשיך לחפוף את השיער ממש כמו בימי הקיץ, כשההמלצה היא לחפוף בתדירות של יום כן יום לא. בכך הקרקפת לא תהיה לחה או יבשה מידי.

בזמן החפיפה רצוי להשתמש בקונדישנר (ההמלצה היא להניח מרכך על הקצוות פעם בשבוע בלבד) כדי לרכך את הקצוות ולהעניק ברק. כאשר את חופפת, התחילי את החפיפה במים חמימים. בסיום התהליך השתמשי במים קרירים – הזרם הקר יזרים את הדם בקרקפת ויחזק את הקראטין של השורשים.

הזנת השיער

חשוב לדעת כי מראה השיערה כמו גם בריאות הקרקפת ושיער מלא, קשורים בקשר הדוק עם תזונה נכונה. לכן חשוב להתחיל להזין את השיער מבפנים. מאכלים כמו ביצים, אבוקדו, גרעיני דלעת, ברוקולי וקיווי: מלאים בוויטמינים כמו C ו B החיוניים מאד לבניית השיערה. מאכלים אלה זמינים לרכישה בכול עונה.

להשלמת ההזנה כדאי לצרוך ברזל (לאחר התייעצות עם רופא משפחה) ואם יש בעיות כמו יובש בקרקפת או מחלות עור כדוגמת סבוריאה דרמטיטיס (שגורם לגרד ונשירה), חשוב לפנות ולאבחן את הבעיה אצל רופא עור ולקבל טיפול מתאים.

ייבוש

רבות הנשים שחייבות לייבש את השיער בכול פעם שהן יוצאות מהמקלחת, זאת כדי לאפשר לו מראה חלק ומעוצב. בימי החורף רצוי להפחית בייבוש השיער, בשל הרוחות ומזג האוויר שגורם לשיער לסמור. יש להימנע מהחלקות שיער בחורף או ייבוש מסיבי בפן, בעוד שהעונה הקרה מהווה זמן נהדר לשיקום השיער ללא פן תוך שימוש בכובעי צמר עבים ואופנתיים או בכובעי 'פדורה' שיספקו לוק הורס וכיסוי מושלם לשיער לא מעוצב.

תכשירי טיפוח

למרות שחברות הקוסמטיקה יבטיחו לכם כי קרם מסוים יספק מראה שיער מלא, מבריק וחיוני, חשוב להבין שמרבית התכשיטים הקוסמטיים שמכילים מרככים או קרמים: עלולים לגרום לנשירה ו"להפיל" את השיער, כך שהוא יראה חסר חיים. מי שתרצה להעניק ברק לשיער, רצוי שתבחר שמני הזנה טבעיים אותם מורחים לאחר החפיפה כשהשיער יבש ועל הקצוות בלבד. בחרי חומרי איכות טבעיים שמורכבים ממיצוי שמנים כמו שמן ארגן, פשתן וליקופן עגבנייה אשר יחדירו ויטמינים לשיער ויאפשרו מראה קליל ומבריק. אז זה הזמן לשמור על השיער ולתת לו להתאושש להבריא בעונה הקרירה.

נגישות
Scroll to Top