איך תכשיטים יכולים לשדרג את הלוק שלנו?

כבר מימי קדם התהדרו אנשים רבי מעלה במגוון תכשיטים שהיוו בשנים קדומות: סמל סטטוס. בעבר, מי שהיה עונד טבעת או שרשרת, מי שיהיה לו צמיד זהב או נזר על ראשו, היה נחשב אציל ורב ממון – כמו גם אדם לבוש יפה ומעודכן אופנתית. כיום, הדבר עדיין נכון אלא שתכשיטים הפכו זמינים יותר עבור כל אחת ואחד והם מותאמים לצרכנים מסוגים שונים בעלי יכולות כלכליות משתנות.

כיום ניתן לבחור תכשיטים עשויי כסף זהב ופלטנום או כאלה מצופי כסף וזהב. ישנם תכשיטי פליז וכאלה שניתן לרכוש במחיר נוח יחסית ואף תכשיטי במבוק במחיר זול במיוחד. אז אילו תכשיטים ישנם כיום ומאיזה חומרים הם עשויים? כיצד משלבים תכשיט עם הטוטאל לוק? ומה נחשב "big no no"  בכול הנוגע לאופנת המנצנצים? הכול בהמשך.

סוגי תכשיטים

כדי לפתוח את נושא הפריטים הנוצצים, חשוב בתחילה להכיר את התכשיטים הקלאסיים שכול אחד יכול לבחור, ביניהם: עגילים, טבעות, תליונים, שרשראות, צמידים מסוגים שונים, נזרים (מתאים בעיקר לכלות), צמידי רגל וסיכות מהודרות. תכשיט הוא פריט אופנה שעשוי בדרך כלל סגסוגות מתכות כמו כסף או זהב, וישנם כאלה שמשובצים באבנים טובות ויפות או משובצים ביהלומים.

במאה העשרים ואחת החלו להכנס לשוק התכשיטים גם תכשיטים עשויי במבוק שמאפיינים בעיקר תליונים וטבעות קלילות שכול אחד יכול לקנות, כמו גם תכשיטים עשויים חמר וכאלה שאפשר ליצור לבד בסדנאות תכשיטנות, או בקורס צורפות.

תכשיטים

תכשיטים ואופנה

אין ספק כי תכשיטים מסוגים שונים נועדו לשדרג את המראה החיצוני ומלבד סמל סטטוס – הם משמשים קישוט נוצץ או אלגנטי שמוסיף אור לפנים, לצוואר לידיים ולמחשוף. מי שיבחר בצמידי רגל: יכול להפגין קלילות, ממש כמו זאת שמאפיינת הודיים שנוהגים לענוד צמידי רגל צבעוניים. סמל לחגיגה ולאורח חיים רגוע.

במערב ניתן למצוא לא מעט טבעות אירוסין יוקרתיות בזמן שגודל היהלום מעיד בדרך כלל על השקעה כספית וסמל סטטוס יוקרתי. עבור רבות מהנשים, גודל היהלום המשובץ על גבי הטבעת מעיד על מצב כלכלי טוב. לכן לעיתים ישנה "מלחמת טבעות אירוסין" סמויה בין כלות לעתיד.

בזמן שמקבלים טבעת, יש לשים לב לחשיבה מאחורי הבחירה ולאו דווקא לגודל היהלום. בכול מקרה, טבעות אירוסין יש בעיצובים שונים, כמו טבעת הטריו בה משובצים שלושה יהלומים, או טבעת משובצות יהלומי יהלומים קטנים, כמו גם חישוק משובץ יהלומי זירקוניה קטנים לכל אורכו, וטבעות סוליטר עם יהלום אחד במרכז.

בכול הנוגע לעגילים, מדובר בפריט אופנתי וסקסי שמדגיש בדרך כלל את צבע העיניים ומקנה זוהר לעור הפנים. בחנויות התכשיטים תמצאו עגילים צמודי אוזן, עגילי חישוק גדולים וקטנים, ישנם עגילי קרמיקה שמתאימים לתוך תנוך האוזן, עגילי טיפה ועוד. כאשר בוחרים עגילים יש לשים לב כי הם מתאימים למבנה הפנים, לצבע העיניים ולעור.

קראי גם על: טרנדים אופנתיים על זמניים

נגישות
Scroll to Top