האם יש קוד לבוש בחברות הייטק?

התרבות הארגונית של החברה היא זו שקובעת האם נדרש מהעובדים להגיע בקוד לבוש מסוים. בחברות הייטק, המצב קצת שונה, כפי שנסביר כעת במדריך.

קוד לבוש בחברת הייטק: מקום נרחב להחלטה אישית

אין ספק כי ענף ההייטק נחשב לאחד הענפים המבוקשים ביותר לתעסוקה בישראל, ולא בכדי. חברות ההייטק מציעות לעובדים תנאים סוציאליים מצוינים לצד משכורות שלעיתים יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים מדי חודש, תלוי בתפקיד. כידוע, בישראל אין קוד לבוש מחמיר (כמו באירופה או בארה"ב) אבל ניתן לומר כי ברוב החברות כאן בישראל העובדים נדרשים להגיע בקוד לבוש ראוי, בייחוד בשדרת הניהול הבכירה – עורכי דין, רואי חשבון ועוד. לעומת זאת, ניתן לראות כי בענף ההייטק המצב שונה: העובדים יכולים להגיע גם בג'ינס וחולצת טישרט, ולא נדיר לראות גם את המנהלים לבושים בדיוק באותה צורה. שאלנו את חברת ההשמה דיאלוג לגבי הסוגייה הזו וע"פ המומחים של החברה, מאחר ומדובר בענף דינאמי המורכב רובו ככולו ממצבת עובדים צעירים, כל חברה מעניקה לעובדים את היכולת האישית להחליט כיצד הם מעוניינים להגיע לעבודה. עם זאת, יש לסייג ולומר כי אין מדובר בהחלטה גורפת, כפי שנסביר כעת.

האם יש קוד לבוש בחברות הייטק-

מה חשוב לדעת אודות קוד הלבוש בחברות הייטק?

קיים הבדל בין עבודה בחברת הייטק לבין ניסיון להתקבל. במידה ואתם רוצים להתקבל לאחד מהתפקידים, נדרש מכם להגיע בהופעה מכובדת וראויה, בהתאם לתרבות הארגונית של החברה אליה אתם מעוניינים להתמיין. כיצד תעשו מהי התרבות? ובכן, באופן קל ופשוט. ניתן בהחלט להיכנס לעמוד העסקי של החברה בכדי להתרשם מהנראות של העובדים דרך ימי עיון או גיבוש, כמו גם ליצור קשר עם עובדים בעבר או בהווה. מדובר בפרקטיקה נהוגה במסגרתה תוכלו להראות נכונות ורצינות לקראת התפקיד, בייחוד אם מדובר בתפקיד התחלתי. נוסף לכך, ניתן להצטרף לקבוצות חברתיות של ענף ההייטק ולשאול שם האם אחד מהחברים מכיר את החברה, ובהתאם לכך ללמוד על התרבות הארגונית ובהתאם לכך להחליט על הלבוש איתו תגיעו למקום העבודה. כאמור, במידה ומדובר בשלבי המיון הראשוניים, העדיפו להגיע בלבוש מוקפד המכבד את המעמד.

אין קוד לבוש – אך עדיף תמיד להגדיל ראש

לסיכום, אין קוד לבוש בחברות הייטק אולם נדרש מכם כעובדים לעתיד להראות רצינות באמצעות הלבוש שלכם. יצירת רושם ראשוני חיובי על הקולגות בעבודה היא חשובה מאוד, ועל כן הקפדה על מערכת לבוש רצינית היא בהחלט מעלה שאותה יכולים לזקוף לזכותכם. במידה והתקבלתם לחברה, לרוב תוכלו ליצור קשר ישיר עם מנהלת משאבי אנוש, ולשאול לגבי קוד הלבוש הנהוג במשרד. שימו לב כי לא מעט חברות הייטק מציעות לעובדים מלתחות, מתוך מטרה להעניק לציבור העובדים אפשרות להרגיש בנוח ולהחליף בגדים בעת הצורך, בייחוד עם החברה מאפשרת לכל עובד להתלבש ע"פ טעמו האישי.

סגירת תפריט