הפעם אתם אלה שתשברו את הרשת: 5 טיפים להכנת עוגה מעוצבת

רוצים לייצר עוגה מעוצבת ויפיפייה בעצמכם? זה לגמרי אפשרי. ברחבי הרשת תוכלו למצוא אינספור תמונות מגרות של עוגות מרשימות ויפות שמעוצבות בטוב טעם, אלא שאינכם חייבים להיות קונדיטורים כדי לייצר עוגה כזאת בעצמכם. עוגות מעוצבות אומנם דורשות מעט יותר עבודה והשקעה, אבל לא מדובר במשימה מורכבת יתר על המידה. בעזרת כמה טיפים פשוטים, תוכלו לייצר עוגה מושלמת, מעוצבת וטעימה שתגרוף מחמאות רבות ברשתות החברתיות.

עבדו עם צבעי מאכל

אחת הדרכים הפופולריות ביותר ליצירת עיצובי עוגות מגניבים, היא על ידי שימוש בצבעי מאכל! כיום ניתן למצוא בחנויות המתמחות היצע רחב של מגוון של צבעי מאכל, באיכויות שונות ומחומרים שונים. עם צבעי המאכל נוכל לאפות עוגות בחושות במגוון צבעים וצורות, שישאירו הפתעה צבעונית ומתוקה בעת פריסת העוגה. אופציה נוספת ופראית יותר, היא כמובן צביעת קרמים וקצפות אשר יעטרו את העוגה שלנו בדיוק בסגנון, בצבעים ובצורה שנרצה. על ידי זילוף בצבעים שונים על גבי העוגה נוכל "לצייר" דמויות ספציפיות, פרחים, קשת בענן וכמעט כל דבר שיעלה על רוחנו! כל מה שנצטרך הוא להצטייד בצבעים המתאימים ובאביזרים הנלווים.

השתמשו בבצק סוכר

השימוש בבצק הסוכר פופולרי ומככב בעוגות מעוצבות רבות, לרבות עוגות חתונה ועוגות יום הולדת. בצק הסוכר קיים בחנויות המתמחות בגוונים רבים של צבעים, וישנם אפילו צבעי מאכל שתוכלו לשלב בבצק כדי לקבל את הצבע הספציפי שתרצו. נהוג להשתמש בבצק הסוכר הן לעיטוף העוגה מכל צדדיה הן לפיסול דמויות אותן אפשר להניח באמצעות שיפוד על גבי העוגה. הבצק מזכיר במרקמו פלסטלינה, וחשוב ללוש אותו היטב לצורך קבלת תוצאות מיטביות. כמו כן, תוכלו ליצור מבצק הסוכר צורות מיוחדות, ולהדביק אותן על גבי העוגה באמצעות מכחול הטבול במעט מים.

 

 

צרו זילופים עם קצפת

עוגות מזולפות, לדעת רבים, הן היפות והטעימות ביותר. תוכלו ליצור על גבי העוגה זילופים בצורות שונות על ידי שימוש בשקיות זילוף ובצנטרים, חומרים שניתן להשיג כמובן בחנויות המתמחות. קיים מגוון רחב של צנטרים בצורות ובגדלים שונים, כך שעם כל צנטר תוכלו לקבל צורה אחרת. מומלץ להתנסות בצנטרים בפעם הראשונה על גבי משטח ניטרלי כדי לראות את הצורה שהם מפיקים, ורק אז להתחיל לזלף על גבי העוגה עצמה.

קישוטי שוקולד

שוקולד הוא לא רק טעים, אלא משמש גם כחומר גלם מצוין שיכול לסייע לכם בעיצוב העוגה. נהוג להעביר את השוקולד תהליך של טמפרור על מנת שיהיה נוח לעבודה, ולאחר מכן תוכלו להעביר אותו לשקית זילוף קטנה וליצור כל כיתוב שתרצו על גבי העוגה. אופציה נוספת היא לשטח את השוקולד המטומפרר על גבי משטח חלק, ולאחר שהוא מתקשה תוכלו לגלף אותו באמצעות סכין או שפכטל ולהניח את הגילופים בצורה יצירתית ואסתטית על העוגה.

השתמשו בתבניות מעוצבות

שימוש בתבניות מעוצבות מהווה דרך נוחה ביותר ליצירת עוגה מעוצבת. ניתן להשיג תבניות עוגה בכל מיני צורות, לרבות צורת דובי, לב, פרח וכדומה. כמו כן, תוכלו להשתמש ברינגים לאפייה בגדלים שונים כדי ליצור עוגות גבוהות ומרשימות. בין השכבות אנחנו ממליצים לזלף קרם טעים ומשובח שישדרג את העוגה.

סיכום

לסיכום, אנחנו מקווים שהטיפים במאמר זה יסייעו לכם בהכנת עוגות מעוצבות בעצמכם. למרות שהתהליך מעט מורכב יותר מהכנת עוגה בחורה פשוטה, מדובר בפעילות מהנה ויצירתית שתאפשר לכם לגרוף לא מעט מחמאות. תהנו!

נגישות
Scroll to Top