חיים מלאי סטייל: חולמת להיות מעצב פנים? כל מה שאת צריכה לדעת

זה לא סוד שאחד המקצועות המבוקשים ביותר במשק הישראלי כמו גם העולמי הוא מעצב/ת פנים. למעשה, אם עד לפני מספר שנים המקצוע נתפס כסוג של קוריוז, כיום רבים מבינים את החשיבות של עבודה עם מעצב פנים אשר בונה ביחד עם הלקוח את החזון העיצובי, כל זאת מתוך מטרה להגשים חלום וליצור חלל מעוצב ומלא בסטייל התואם את הטעם האישי. העבודה של מעצב פנים היא עבודה דינאמית אותה ניתן לבצע הן במתכונת של שכירים או במתכונת עצמאית, כאשר המשכורת נחשבת לגבוהה מאוד ביחס למקצועות עיצוב אחרים, כמו אדריכלות למשל. אם תמיד חלמת להפוך למעצבת פנים ואת מעוניינת להתחיל ולעסוק בתחום, להלן כל השלבים אותם תידרשי לבצע מתוך מטרה לחיות חיים מלאי סטייל – גם בעבודה וגם בחיים האישיים.

הכשרה מקצועית – חלק בלתי נפרד מעיסוק במקצוע

תחום עיצוב הפנים נחשב לתחום פרוץ למדי, וזאת בשל העובדה כי בישראל אין חובה ללימודים מקצועיים של עיצוב פנים. יחד עם זאת, בשביל לעבוד עם לקוחות מהשורה הראשונה כמו גם לספק עבודה מקצועית ומדויק, חשוב מאוד שלא לדגל על שלב ההכשרה המקצועי אותו אפשר לבצע הן במכללות והן על ידי קורסים מקצועיים אותם מעבירים מעצבים במתכונת של אחד על אחד או במתכונת קבוצתית. במידה ואת בוחרת ללמוד במכללה, ההכשרה עצמה אורכת לרוב בין שלוש ועד ארבע שנים, כאשר היום ניתן לשלב את הלימודים במתכונת לימודי יום או לילה ועל כן גם אם את שוקלת לבצע הסבת מקצוע, אפשר בהחלט לשלב את הלימודים במסגרת של עבודה. המוסדות בהם ניתן ללמוד הם: מכון HIT, המכללה למנהל, מכללת תל חי וכן באוניברסיטה תל אביב. מדובר בלימודים מרתקים המעניקים לך את היכולת לקבל כלים והכשרה לטובת עיצוב חלל הבית, עיצוב חלל חוץ, עיצוב חלל ציבורי לצד רכישת מיומנות באמצעים טכנולוגיים הכוללים בין היתר שרטוט, הדמיה, בניית מודלים, גרפיקה ועוד. לימודי עיצוב פנים הם לימודים מרתקים ובעלי פוטנציאל אדיר לא רק לרקורד המקצועי אלא גם בעבור יצירת תיק עבודות, אותו תוכלו להציג ללקוחות פוטנציאליים. בסיום הלימודים תקבלי תעודה כמו גם אפשרות להתחיל את צעדייך בתחום, וזאת בשל רשת של קשרים אותם יוצרים המרצים וכן הסביבה המפרה המאפשרת ליצור קשרים משמעותיים לקראת העתיד.

בניית תיק עבודות

בניית תיק עבודות מהווה חלק מהותי בתהליך של לימודי עיצוב פנים מאחר ולקוחות עסקיים כמו גם פרטיים יבקשו את שירותך רק לאחר שיבנו את העבודות הקודמות. מאחר ואת רק מתחילה את הצעדים הראשונים, מומלץ בשלב הראשון לבקש מחברים ובני משפחה לבצע תהליכים של לפני ואחרי, כל זאת כחלק מיצירה של תיק עבודות אותו תוכלי להציג בעתיד. לאחר שצברת ניסיון, ניתן להתחיל וליצור קשרים דרך הרשתות החברתיות כמו גם בעמודים של בעלי מקצוע, כל זאת כחלק מיצירה של מיתוג ומיצוב שיוביל להגדלת מצבת הלקוחות.

חיים מלאי סטייל: חולמת להיות מעצב פנים? כל מה שאת צריכה לדעת

הקמת עמוד עסקי

בעידן של היום, בעל מקצוע שלא מחזיק בעמוד עסקי ברשתות החברתיות עשוי למצוא את עצמו ללא עבודה. כנ"ל גם במקצוע של עיצוב פנים, בייחוד מאחר ומדובר במקצוע מבוקש מאוד ובהתאם לכך גם תחרותי. הקמה של עמוד עסקי וקידום שלו באמצעות חברה המתמחה בתחום יאפשר לך לקבל את הבוסט הפרסומי הנכון, כל זאת כחלק מהגשמת חלום שבמסגרתה תוכלי למנף את הכישרון הטבעי שלך לאסתטיקה כמו גם את ההכשרה לטובת יצירת קריירה משגשגת וענפה.

לסיכום

מקצוע עיצוב הפנים הוא מקצוע מרתק המשלב שלל רחב של עולמות משיק לעבודה של בעלי מקצוע נחשבים. על מנת להגשים חלום חשוב לבצע את הצעדים אותם הצגנו כאן, ובכך ליצור חיים משמעותיים שבהם תוכלי להדגיש את טעמך האסתטי בהתאמה לטעם של לקוחותייך.

סגירת תפריט